Tijdens de Erfgoedloketfair op 20 juni in Veendam (Cultuurcentrum vanBeresteyn) is er naast de informatiemarkt een gevarieerd programma met inspirerende lezingen vol met informatie voor erfgoedeigenaren. De lezingen bieden verdieping en praktische handvatten. En natuurlijk is er ook ruimte voor het stellen van vragen.
Glasspecialist Hein van de Water vertelt over historisch glas. Sinds Hein van de Water bijna 40 jaar geleden zijn eerste glas-in-lood-ruitje restaureerde, ontwikkelde hij zich tot een glasrestaurator, glaskunstenaar en vermaard glasspecialist.
Maarten Vieveen is erfgoed adviseur bij het Erfgoedloket Groningen en docentonderzoeker duurzaam erfgoed bij Hanze. In zijn presentatie vertelt hij over een onderzoek bij vijf verduurzaamde rijksmonumenten in Groningen en wat dit betekende voor de erfgoedwaarden, energieprestatie en milieubelasting.
Arrianne Zeijlemaker is al ruim 10 jaar specialist preventieve conservering en collectiemanagement. In de lezing geeft zij inzicht in eenvoudige, praktisch toepasbare methoden voor een toekomstbestendig en optimaal beheer van waardevolle interieurensembles.
Sjoerd van Soelen werkt als monumentenwachter en adviseur bij Monumentenwacht Groningen. Daarnaast is hij als erfgoedadviseur betrokken bij het Erfgoedloket. Hij vertelt over zijn werk en hoe een regelmatige controle en planmatig onderhoud ingrijpende restauraties en extra kosten voorkomen.
Tenslotte zetten Sanne Tillema en Aron Banninga uiteen wat de karakteristieken van een karakteristiek pand zijn. Beide zijn onder meer werkzaam als adviseur bij het Erfgoedloket Groningen. De titel van hun lezing: Hoera! Ik heb een karakteristiek pand!